02 Temmuz 2015 Perşembe

Malatya`ya 10 Bin Kişilik Mülteci Kampı

Malatya`da, 10 bin kişilik kalıcı konteyner kent kurulması için alt yapı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

05 Aralık 2012 Çarşamba 08:33
Malatya`ya 10 Bin Kişilik Mülteci Kampı
 Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı`nın Malatya Valiliği`nden talebi üzerine, 10 bin kişi kapasiteli 2 bin konteynerlik kentin kurulması için, İl AFAD Müdürlüğü teknik ekiplerinin merkeze bağlı Fatih Köyü mevkiinde yer tespiti için çalışma yürüttüğü belirlendi.

AFAD ekiplerinin yapacağı çalışmaları 15 Aralık 2012 tarihine kadar bitirip, raporu Malatya Valiliği`ne sunacağı, ardından belirlenen noktanın kabul edilmesi halinde TOKİ tarafından alt yapı çalışmasının yürütüleceği öğrenildi. Yer tespit çalışmasının onayından sonra TOKİ`nin elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerini tamamlaması durumunda, Van`da atıl bekleyen 2 bin konteynerin Malatya`ya getirileceği kaydedildi. 

Malatya`daki konteyner kentin kalıcı olarak düzenleneceği, buraya ilk etapta Suriyeli mültecilerin yerleştirileceği, boşalması halinde ise bölgedeki olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere hazır bekletileceği kaydedildi. Konteyner kentte seyyar hastane ile birlikte burada görev yapacaklar için de her türlü sosyal tesisin de yapılacağı aktarıldı. 

Ekotrent 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV